Chyba

Legenda

Partneři

Jak se zapojit?

Co je SKIMAPA?

Co je SKIMAPA?

Skimapa je běžkařský portál sdružující veškeré dostupné informace o stavu běžeckých tratí.

Na jednom místě uvidíte, kde je právě upraveno, kde se úprava plánuje a jak se kde jezdí ostatním běžkařům.

Skimapu provozuje společnost Capsa.cz, s.r.o.

Jak se zapojit?

Upravovatelé

Chtěli byste zobrazovat data o úpravě i z vaší oblasti? Vůbec nezáleží na tom jakým způsobem data o úpravě získáváte - sdružujeme data ze všech možných zdrojů. Pokud data o úpravě nesbíráte, nabízíme přímo k tomuto účelu vyvinutou aplikaci pro chytrý mobilní telefon. Ozvěte se nám a zapojíme i Vaší oblast.

Běžkaři

Víte-li, že je někde upraveno a u nás tato informace chybí? Napište nám nebo na portál kamzasnehem.cz, jejichž příspěvky také zobrazujeme.

Kontakt

Martin Votrubec projektový manažer

Aktuality z portálu Kam za sněhem

Jan (19.2.2018 20:21)
v neděli stopy už nic moc, ale zalyžovali jsme si dobře a teď k různým názorům moje vlastní -příspěvky na tvorbu tratí-proč na ně nejsou třeba u rozcestníků, v restauracích a jiných takových místech upoutávky? -placená parkoviště-jediné slušné odstavné parkoviště je u ski hotelu, je to věc majitele pozemku, jak s ním zachází, další menší placené a vždy plné na Třech studních, lidem by nedělalo zaplatit za dobré parkování -značení-jezdíme tam už několik let, tak to známe, ale začátky byly těžké, zorientovat se kam vede jaká stopa, a představa, že budu každy 2km vytahovat tel. nebo mapu mě moc nerajcuje -nadávat na "lidi z města"-uvědomte si "domorodci", že ti lidé tam nechají ne malé peníze, ze kterých se živí mnoho domorodých, plno řidičů s spz Jihlava se často také motá po Brně a brzdí a překáží v provozu -Bara- nevím jestli myslíš a jezdila si co já, ale podle toho co popisuješ jsem jel to samé a byl jsem max. spokojen na ty sněhové podmínky. Z Vlachovic na Fryšavu je to dobře značené, omezuje to asi orientační nesmysl běžkaře.
Zdenek (19.2.2018 19:09)
Velká spokojenost ski hotel, Tři studně, žákova hora, devět skal a Fryšava. Krásná projížďka, sněhu bylo tak akorát, stopy upravené. Žádný problém.
Jiri (19.2.2018 15:26)
Jen na vysvětlenou. To, že byla o víkendu rozbitá stopa není v žádném případě důsledek toho, že by do terénu nemohla vyjet rolba. Stalo se to proto, že se stopa upravila na čerstvém sněhu, který než stihl přimrznout, nahoupaly do ní ony turistické davy, které si rok od roku v čím dál větších počtech přijíždějí užít, či spíše využít, Vysočinu. Problém je v tom, že region by na tyto davy už mohl být připraven, ale není, protože z nějakého důvodu se organizátorům lyžování nechce moc často vyrážet do terénu, i když to podmínky umožňují. To byl i tento případ. Skútr vyjet mohl, ale vyjel co nejúsporněji, pozdě a rozbité stopy posléze nechal být. Jen místní vědí, oč jde. Nikoliv přespolní, což jsou většinou "lyžaři", kteří se svými prkýnky chodí dokonce po asfaltu a právě u nich se předpokládá, že budou vděčni za cokoliv, už jenom proto, že tu mají všechno zdarma či za hubičku - tratě, parkování, jídlo. Podle toho to pak také vypadá. Zajímalo by mě, kolik z oněch nadšených lyžníků už něco poslalo do veřejné sbírky... Jen pro představu, v Jeseníkách vybírají za den na záchytném parkovišti dvě stovky...
robilkemada (19.2.2018 14:15)
Svratka na Úvoze Až na horizont stopy od skútru menžestr a stopy. pro rodiny s dětmi (začátečníci) perfektní.
Petr (19.2.2018 09:43)
Taky asi musím reagovat. Byl jsem tam včera (zjednodušeně Sklenné, Fryšava, Samotín, Kadov, Studnice, Tři studně, Sklenné). Najel jsem asi třicet kilometrů a byl to parádní výlet. Tak deset kilometrů z toho jsem jel po lesních cestách mimo ty hlavní značené trasy a byla to ta nejlepší část výletu, jako vždy. Bez lidí, občas samozřejmě bez stopy, ale k čemu taky, když je tak málo sněhu. S tím souvisí i mé hluboké nepochopení té kyselosti v příspěvku Bary. Nevím, jestli si toho všimla, ale toho sněhu opravdu nebylo moc a i skůtr se mnohdy dostal na trávu, navíc to v místech s teplejším mikroklimatem bylo dost měkké. To že tam byla taková úprava trati, jaká byla, jsem považoval za malý zázrak. A pokud si v dnešní době někdo neumí nahrát do mobilu mapu (a na všech, co mám, jsou vyznačené i ty lyžařské trasy, tak nevím). Jezdím tam pravidelně dvakrát, třikrát do roka a přesto bych bez toho nevyrazil. Ona Vysočina prostě není tříkilometrový okruh v Alpském údolí nebo třeba Krkonoše, kde jsou vaše možnosti (bezpečného) lyžování omezeny plus mínus na ty značené trasy. Na Vysočině lze jet všude a v tom je to kouzlo, aspoň pro mne. S tím holt souvisí to, že je tam těch stop hodně a pokud podmínky nedovolí úpravu rolbou, nemusí být jasné, která je ta "hlavní".
Šáryna (19.2.2018 09:10)
Reaguji na předchozí zprávu. Každý kdo už párkrát v běžecké stopě byl, asi ví že rolba se může do terénu vydat pouze tehdy, kdy v celé délce je dostatek sněhu,aby nenadělala víc škody než užitku. A tak v současné situaci, kdy je sněhu jako šafránu a na Vysočině je toto místo jediné, kde se alespoň trochu dá na běžkách do přírody vyjet, nechápu reakce zhýčkaných měštáků, co umí jet na lyžích pouze po vyžehlené trati. Je třeba trochu pokory a užítvat si podmínky tak jak nám je příroda nabízí. A ješte ke značení. Do neznámého terénu je třeba vždy vyrazit s papírovou mapou či telefonem, kde jsou zimní mapy pro běžkaře pěkně udělané. Rozcestníky jsme na trati potkávali, ale nemohou být na každých 100 metrech. A tak my, co jsme si jeli užít zimní přírodu na Vysočině jsme byli spokojeni a děkujeme všem, co tratě za příznivých podmínek pro nás upravují a my je můžeme zdarma využívat. Díky Šárka
Bara (18.2.2018 21:32)
Pro nas dnes obrovské zklamáni. Vlachovice-Tři Studne-Frysava atd.... hrůza. Neupravené, rozjezdene, žádné značení tras!!! Značení je snad největší propadák!!!!......kdo nezná vubec nevi kam jet.....jeli jsme sem s predstavou bezkarske Mekky s velkým očekáváním a opravdu jsme byli moc zklamani...neni o co stát....
Josef (18.2.2018 06:58)
Úprava stop na Novoměstsku je rok od roku větší mizérie a příroda za to až zas tak nemůže. Viz situace na sobotu 17.2 - sněhu solidně na skútr, který opravdu vyjel, ale udělal jednu jedinou stopu! ve které se pak samozřejmě potkávaly v protisměru všechny ty davy lufťáků. Zajímalo by mě, zda na "úpravu" novoměstských stop něco přispívá Jihomoravský kraj, když se tratě dělají v podstatě na objednávku Brňákům. Ti o víkendu rozšlapou to málo, co se jim v pátek najede, a to celé se opakuje zase až další víkend. Přes týden pro místní běžkaře se tratě letos snad ani jednou neupravily.
Mirek (17.2.2018 17:46)
Neptej se a raději sleduj zprávy na : https://lyzovani.nmnm.cz/ Ahoj Mirek
Petra (17.2.2018 17:18)
Na klasiku vcelku hezké projení - z Kadova - Tři Studně - Vlachovice - Fryšava - Kadov. Spíše na starší lyže (občas trs trávy nebo hrouda hlíny) z Fryšavy tři delší úseky oranice. Ve stopě půlka Brna...
Roger (16.2.2018 09:22)
Jak vypadá výhled na sobotu 17.2. od Ski hotelu nahoru, na Fryšavu a dál?
Josef (16.2.2018 09:11)
Aktuální informace. https://lyzovani.nmnm.cz/strojova-uprava-trati-pred-vikendem/ Ještě lépe jsou na tom se sněhem centrální hřebeny Žďárských vrchů, tam si ovšem běžkaři vyjíždí stopy sami. Za zkoušku rozhodně stojí vyrazit např. z Blatin okolo Dráteniček k Malinské skále a po hřebenovce přes Křovinu dolů k Blatkám. Z části se jedná o červenou značku KČT.
Milan (16.2.2018 07:53)
Jakž takž nic moc.

Nabídka ubytování z portálu e-chalupy.cz

více informací zde …