Chyba

Legenda

Partneři

Jak se zapojit?

Co je SKIMAPA?

Co je SKIMAPA?

Skimapa je běžkařský portál sdružující veškeré dostupné informace o stavu běžeckých tratí.

Na jednom místě uvidíte, kde je právě upraveno, kde se úprava plánuje a jak se kde jezdí ostatním běžkařům.

Skimapu provozuje společnost Capsa.cz, s.r.o.

Jak se zapojit?

Upravovatelé

Chtěli byste zobrazovat data o úpravě i z vaší oblasti? Vůbec nezáleží na tom jakým způsobem data o úpravě získáváte - sdružujeme data ze všech možných zdrojů. Pokud data o úpravě nesbíráte, nabízíme přímo k tomuto účelu vyvinutou aplikaci pro chytrý mobilní telefon. Ozvěte se nám a zapojíme i Vaší oblast.

Běžkaři

Víte-li, že je někde upraveno a u nás tato informace chybí? Napište nám nebo na portál kamzasnehem.cz, jejichž příspěvky také zobrazujeme.

Kontakt

Martin Votrubec projektový manažer

Aktuality z portálu Kam za sněhem

zoly (6.12.2016 17:23)
(Odpověď na dotaz uživatele Helena z 6.12.: Skol, nevíte někdo jak to vypadá s úpravou z Mariánské hory, nebo Václavíkovi studánky, popř. Souše. Je to upravené na klasiku, či bruslení. Ráda bych se zítra vydala a nevím odkud to bude nejlepší.) Aktuálně neupraveno nic z toho. Kvalitní úprava nejblíž jen Jakuszyce - Pl.
Helena (6.12.2016 16:58)
Skol, nevíte někdo jak to vypadá s úpravou z Mariánské hory, nebo Václavíkovi studánky, popř. Souše. Je to upravené na klasiku, či bruslení. Ráda bych se zítra vydala a nevím odkud to bude nejlepší.
Juliette (6.12.2016 15:03)
Nevite, zda by se dalo dojet ze Spindlu od Parkoviste 1 na Rovinku?
Saša 1 (6.12.2016 14:04)
Z nepochopitelných důvodů v neděli neupraven přístup z Kořenova směrem k Promenándní. Podle mého názoru to rozpoutalo hotové peklo na Jizerce. Jel jsem jinam.....
Tomáš (6.12.2016 11:39)
Zdravím, nevíte někdo náhodou prosím, jak to vypadá ze Smědavy cestou na Smrk (k Nebeskému žebříku)? Dá se tam jet nebo aspoň jít? Je to nějak projeté nebo je to jako na Everest, jak psal můj jmenovec pár příspěvků pode mnou? :) Díky za jakékoli info a běžkám zdar!
Kamil (6.12.2016 10:58)
Bylo by to krásné, kdyby ops a hospodští nepropásli začátek sezóny...lidí i v pondělí dost, ale chápu, že s lesáckou lobby nikdo nehne... Azuro, sněhu tak 20-30, ale všude kousek dál od Bedřichova neskutečně a nebezpečně rozjebáno od aut i pěšáků...zajímavé, že na parkovišti už má starosta plnou sezónu za 150,- ten jedinej nezaspal :)
wyma (6.12.2016 09:56)
Včera klasicky malé kolečko z Bedřichova. Slušná stopa, s výjimkou úseku nad Blaťákem, nad Kristiánovem, a od Hřebínku ke Gregoráku. Jinak ok, nejlepší panelka. Nejde se však nepozastavit nad tím, že to při dostatečným množství sněhu nemůže projet rolba. Asi se čeká na víkendové oteplení, aby to slezlo. Snad nejvíc nepochopitelná mi v tomto přijde pasivita obce, která by měla mít největší zájem na přísunu financí, a tedy na kvalitní úpravě tratí.
Honza M (5.12.2016 22:36)
Ze Smėdavy kolečko po Knížecí k bunkru a zpět po Promenádní pěkný sníh a dobře upravené na klasiku i bruslení. Počasí výstavní, prostě paráda.
Petr (5.12.2016 21:57)
Mísečky: pětka a svážnice medvědín super stav. Sedmička neupraveno a nahoru od Jilemnické standartně vypluhováno (nevím, zda na Medvědín, nebo na až na Labskou). K dotazu na parkovaní: myslím, že závory tam byly už loni a slouží na letní sezonu. Předpokládám, že parkovaní bude zadarmo i letos....
Jaromír (5.12.2016 21:26)
Z Benecka se dá jet od zatáčky, sněhu je tak dvacet ujetých centimetrů, jezdí tam ještě auta, takže stopa je jen uprostřed, ale na Rovinka dojedete v pohodě. Auta jezdí až za odbočku nahoru na Mísečky, dál to bylo velmi málo ujeté, ale to už jsme nedali.
Tomas (5.12.2016 21:13)
Polubny - Smedava - Rozmezi - Jizerka - Polubny. Kupodivu se da celkem bruslit i tam, kde to neprojeli - drzi krusta a na ni prasan. Bohuzel pesaci to nesetrej, viz. usek Smedava - Knajpa - Rozmezi. Ti borci se borili podle stop do pul lytek, no kurva to musela bejt tura, krok sun krok, jak poslední metry na Everestu, mohli jit tak pul kilometru v hodine, uplne jsem podle stop videl, jakou jim to dalo námahu, ale nepolevili frajeri, nepolevili, stalo to sice asi celodenni tvrdou praci, ale nakonec to preci jenom komplet rozjebali. Hosi dekujem!
pavel trnka (5.12.2016 21:03)
Závodní 5km okruh a 4km okruh lonské j50 sjízdný dobře pro skate,místy led nebo jehličí a šišky.Od buku na N.louku se dá také dojet.Pak už je to buď rozryté nebo jen pro klasiku.
Milde (5.12.2016 09:52)
Je smutné, že je tak málo upravených stop. Na Jizerce parkoviště plné k prasknutí, ani se tam už nepouští,takže bych očekával, že se za ty peníze dá upravit více, než jen Promenáda a Knížecí. Třeba z Václavíkovy studánky je to pro bruslaře dost děs. A to se stále volá po rozšíření nástupních míst, aby se na Jizerce, v Bedřichově a U Kapličky odlehčilo. Na nedostatek sněhu se nelze vymluvit, neboť je ho více, než většinu loňské zimy a má to po čtvrtečním dešti i podklad. Kdy jindy, než když je sníh, počasí a spousty lidí? Jinak kde bylo upraveno, tak SUPER lyžovačka! Druhá nejlepší letos (od 1.1.2016 :)).
Lukáš V. (5.12.2016 08:43)
Kaplička Hrabětice - Královka sníh krásný. Krusta a na ní prasan. Bohužel stopa neupravená a často rozdupana od pěšáků. Naštěstí se dalo jet kdekoliv. V lese se borilo. Jinak většinou lesní cesty rozjeté, někdo si opět řešil svoje ego a testoval svůj vůz. Místy byly koleje od vysokého auta i po loukách. Počasí skvostné, ale vypadalo spíše jako v březnu než v prosinci.
Mildo (5.12.2016 07:25)
Prvni svezeni pekne.Ale upraveny jen okruh z Jizerky a to je malo pro ty vsechny nadcence.Ale prvni lyzovacka 4.12.2016,to je prijemne.Jen tak dal!
Jurik (4.12.2016 20:40)
Na klasiku je sjízdná kompletní trasa Bedřichov Jizerka. (Šli jsme přes Kristiánov, zpátky přes Čihadla a Hřebínek) Nepříjemný je sjezd z Kristánova na Novou louku, jsou tam koleje od aut a není jak připlužit, nahoru v pohodě . Otevřený až Kiosek. Hřebínek, Knajpa,Smědava,Peškárna zavřeno .
Jurik (4.12.2016 20:35)
SWIX VR40, vydržel ze stadionu na Jizerku a zpátky. Trochu to klouzalo jen k bunkru. Zbytek supr . (Odpověď na dotaz uživatele Honza z 4.12.: Co jste dneska mazali na klasiku v okolí Bedřichova?)
Hanka (4.12.2016 18:27)
Dnes na Mísečkách totální paráda. Upravená 5 a svážnice ke sjezdovkám. Úsek z Míseček po první sjezdovku už trochu rozjetý od skůtrů - na skate vůbec nevadilo. Nejlepší to dnes bylo od druhé sjezdovky až po sjezd do Špindlu. WC na parkovišti mimo provoz a restaurace na stadionu taky. Ještě mám dotaz: Nevíte někdo, jestli se bude letos platit za parkoviště? Přibyly tam závory, tak si myslím, že jo...
Honza (4.12.2016 18:15)
Co jste dneska mazali na klasiku v okolí Bedřichova?
Redakce - SPORTICUS.CZ (4.12.2016 15:45)
Pro bruslaře je možné jezdit na okruzích v okolí Bedřichova a maximálně pak na Novou Louku, dále už to je vhodné jen pro klasiky. Dnes jsem objel malý okruh, který byl projetý v pátek skútrem a nejhezčí části byly od Kristiánova na Točnu nad Hřebínkem (panelka) a pak zelená značka ze Hřebínku na půl cesty k Nové Louce. Ale panoramata byly všude krásné. Kdo tu dnes nebyl, udělal chybu ... Fotoreportáž na www.facebook.com/sporticus.cz
jar.valasek@gmail.com (4.12.2016 09:16)
Super. Parádní svezení. Ano občas trochu ledu a tak, ale dobrý. Bruslil jsem na upraveným okruhu. Kéž by se už dalo upravit dál :).
čecháček (3.12.2016 20:14)
Smědava-Jizerka po Jezdecké-Mořina parkoviště a po Promenádní zpět prostě paráda na jedničkové lyže, krásná tvrdá rychlá stopa, na modré extře to perfektně drželo. skate by byl taky super ... protaženo rolbou. Nahoru na Knajpu už to je o poznání horší, kroužek kolem Smědavské hory s krásným výhledem ... prostě na druhou stranu od Smědavy neupravováno, pouze projeto lyžaři, zase o poznání méně lidí. Parkoviště na Mořině praskalo ve švech, Smědava je příjemnější ... akorát je zavřená hospoda, ale Kiosek to jistí.
Mirek (3.12.2016 20:13)
At mi nekdo vysvětli proc nemohli upravit rolbou více. Sníh na to je. To Lčr netuší ze v prosinci bude sníh? Přes snahu upravit tratě skutkem mi části v lese např část za Černou Nisou přišla až nebezpečná. Stejně jako sjezd z taversovky na Kristianov.
Vernys (3.12.2016 18:42)
Nevite nekdo jak to vypada na Sousi? Predpokladam ze silnice uz je zavrena, takze by to melo jit ne?
Redakce - SPORTICUS.CZ (3.12.2016 15:57)
Aktuální stav tratí v Bedřichově - upravena je závodní 5km trať a loňská trať Jizerské 50. Stav tratí je velmi dobrý, až na pár ledovatých míst na 5km okruhu. Dále je velmi pěkně upraveno okolí stadionu. Parádní práce Jizerské OPS. Kdo chce jezdit v okolí stadionu a stačí mu cca 8km tratí, má možnost volit jak klasiku, tak bruslení. Směrem dále to už je jen na klasické lyže. Co se týče úpravy skútrem směrem od Buku dále, tak jel přes Novou Louku, Kristiánov, Točnu, Hřebínek, odtud po zelené značce lesem k přítoku Bedřichovské přehrady a pak přes Vládní zpátky k Buku. Cestou na stadion je projet ještě průsek pod elektrickým vedením mezi magistrálou a zavodními tratěmi. V těch úsecích mimo velké cesty dávejte velký pozor. Fotky najdete na www.facebook.com/sporticus.cz
Martin (3.12.2016 15:29)
Bylo by možno prosím opravit interaktivní kilometrovník? Nejde zadat Mořina-Promenádní. Musím jet přes Jizerku. :) Děkuji
pražák (3.12.2016 15:12)
Bedřichov okruhy na skejt i klasiku v dobrém stavu, od Buku na Novou louku skútrem na klasiku, od Blaťáku až nad Kristiánov se zase LČR předvedli - 2 rýhy od stroje, těhotenská - Hřebínek krásná jedna stopa skútrem, skútro-pankáčovka přes Hřbítek, pak bohužel opět voraniště, ještě stojí za to z Vládní-Za Přehradou. Delší okruh přes Čihadla a Máří nějak prošlápnutý, ale tam jsem nebyl.
Ivo z Lbc (3.12.2016 13:26)
Odpoledne v pá , skvělé první běžkování. Od buku na Kristiánov jen na klasiku. Ale byl jsem tam skoro sám
Jelen (3.12.2016 12:42)
Mísečky 3.12 Dnes jsem vyrazil na jistotu na Mísečky,kde se dají předpokládat po většinu zimy výborné běžecké podmínky.Teplota hodně pod nulou(vrzající hole),závodní tratě do 5km bezvadně upraveny.Svážnice ke sjezdovkám také velmi dobrá,za nimi však je to trochu měkčí.Nový sníh sice moc nejede,což zpravidla člověk na prvním výjezdu moc neřeší.Úprava je výborná na bruslení,kdo rád jezdí "prasečí" styl nebo klasiku ve stopě,tak bude muset ještě chvíli počkat.Chce to ale zejména při prudkých sjezdech býti více opatrný,né jako já,když jsem se 2x v 50km/h vymetl tak,že držadla holí vrazivší do břicha jsem málem hledal na druhé straně.Sněhu je dostatek(asi 40cm),takže nejhorší kamenačky může člověk nechat doma.Lidí moc není a sjezdovka na Mísečky také není v provozu,i když z Medvědína se normálně do Špindlu jezdí.WC na parkovišti je mimo provoz.
PB (3.12.2016 09:15)
Z Bedřichova rolbou protažen jen 4km okruh J50 a 5km závodní okruh. Skvělý tvrdý sníh. Od Buku dál směrem na Novou louku je to jen skůtrem na klasiku.
Petr (2.12.2016 22:29)
Medvědínská svážnice a pětka upravováno... (Odpověď na dotaz uživatele RAdka z 1.12.: Horní Mísečky... víte někdo jak to tam vypadá? Dá se už na běžkách?)
Srnec P. (2.12.2016 19:52)
Dnes skvělé z Bedřichova na závodní tratě. 5km. Děkuji OPS a posílám DMS.
Martin (2.12.2016 18:45)
Ahoj všem, dnes jsem se vysápal z Bílého Potoka po žluté na Paličník, odtamtud na Předěl netknutý sníh, občas namrznuto, občas měkkčí. Totéž dál Na Smědavu, je tam cca 30 cm sněhu, ze Smědavy na Čihadla zatím neupraveno + nikdo tam nejel, nyní snad upravují. Z Čihadel na Kristiánov je už stopa, i když zatím ne moc dobrá, dole se to taky dost boří. Zbytek na Bedřichov OK, žlábky od skútru, nejde skate ani pluh :) Zdraví Martin.
P. (2.12.2016 18:40)
Bedřichov-Vládní-Hřebínek-Máří-Čihadla-Rozmezí-Kristianov-Šámalka-Bedřichov. Neupraveno strojově, ale prošlápnuto na klasiku, sněhu všude dost, zbytečně jsem bral šutračky, (nejhorší úsek před Hřebínkem, tam ve stopě po autu místy zem, ale dá se v pohodě objet). Boří se to, ale víkendové hordy nadrženců to jistě ušlápnou. Obecně se dá říct, čím výše, tím kvalita sněhu výrazně lepší.
Klassik (2.12.2016 18:07)
Potlesk na otevřené scéně a 100bodov pro přispěvovatele "Nelly lover" .... :-))) už jsem se dlouho tak nepobavil...:)
Kay (2.12.2016 16:27)
Upraven závodní okruh na stadiónu v Bedřichově. Od Buku k šámalce cca 30cm hlubokého,těžkého sněhu - perfektní na úpravu - bohužel neprojeto, protože je lovecká sezóna.. Tak LOVU ZDAR .
Redakce (2.12.2016 15:10)
Plán úpravy v pátek večer převzatý z webu Jizerské OPS: "Ve večerních hodinách proběhne úprava: Rolba z Jizerky: Jizerka - Kasárenská - Smědava - Knížecí - Vlašský hřeben - Jizerka Z Bedřichova je upraven závodní 5km okruh a 4km okruh (trasa loňské J50), dále se počítá s úpravou malého okruhu (Bílé buky) skútrem. Upozornění – na některých úsecích stále probíhá těžba dřeva, proto je možné se na lesních cestách setkat s lidmi a technikou z Lesů ČR. Stále také trvá lovecká sezóna. Prosíme tedy o ohleduplnost a pochopení. Na některých místech se mohou objevit mokrá místa. Dbejte prosím zvýšené opatrnosti." Pro lyžaře, kteří zde teď jen komentují a zprávy o aktuálních podmínkách nedávají: 1) vysvětlení - OPS musí v současné situaci (první sníh bez podkladu) nejprve projednat úpravu s Lesy ČR, otestovat co rolba udělá atd. - proto nešlo vyjet dřív 2) prosba - komentářů pouze hodnotících přístup apod. bez zprávy o akt. podmínkách se zkuste prosím vyvarovat, zpravodajství o akt. podmínkách je pak nepřehledné
zoly (2.12.2016 14:04)
(Odpověď na dotaz uživatele Rob z 2.12.: Zase vázne úprava.? Sakra, hoši, tahle zima nevypadá na silnou. Jsme v dolní vlně cyklu. Je šance, tak to celý prosim projeďte. Určitě se vám dmsky vysypou, ale musej bejt zprávy, že to je celý projetý.) Klasika... OPS je v šoku, že již začátkem prosince je dostatek sněhu... V posledních dvou zimách na Vánoce začali hledat rolby a po Novém roce teda začnem...Jediná šance jsou Jakuszyce...Tam se řídí podle sněhových podmínek.
Nelly lover (2.12.2016 13:40)
odpovíme, rádi, ale je třeba upřesnit, co přesně za techniku je to "scate" (Odpověď na dotaz uživatele Nelly z 2.12.: Ahoj, bohužel klasiku neumím nejezdim, tak moc prosím napište az to bude na scate. Díky!)
Rob (2.12.2016 13:11)
Zase vázne úprava.? Sakra, hoši, tahle zima nevypadá na silnou. Jsme v dolní vlně cyklu. Je šance, tak to celý prosim projeďte. Určitě se vám dmsky vysypou, ale musej bejt zprávy, že to je celý projetý.
lyžař (2.12.2016 12:13)
Nová louka 20-30 cm sněhu projelo to nákladní auto na hřebínek takže v jeho stopě dvě stopy, dá se. Stopa je ale cca 20 cm pod úrovní okolního sněhu, takže hůlky boří. Na hřebínek pohoda, dál na točku jen prošlapáno, takže super, z točny na Máří jsem rubal asi 500 m a pak to otočil, měl jsem strach že prošlápnu lyže. Takže ať už tam vyjede rolba, sněhu je tam tři prdele. Je potřeba to utemovat, dokud je to vlhký aby se udělal základ. Zatím se hole propichujou na asfalt
Zoly (2.12.2016 12:04)
(Odpověď na dotaz uživatele AlesD z 2.12.: Nebyl jste někdo zkusit u sousedů v Jakuzsycich?) Nebyl, ale dle jejich FB včera upravili stadión, Dolní dukt až k lomu... tak snad....
AlesD (2.12.2016 11:14)
Nebyl jste někdo zkusit u sousedů v Jakuzsycich?
Martin (2.12.2016 11:10)
Projel jsem ten okruh z Bedřichova. Jde po užších cestách lesem (asi ne silnice), takže celý povrch (po tom větru) je pokrytý větvičkami a jehličím. Byl jsem na skate, jsem totální amatér, tak to neumím tak posoudit, ale šlo to. Trochu se to propadalo. Škoda, že není upraveno z Mořiny. Tam by to bylo úplně o něčem jiném. Moc mi není jasné, proč se váhá s úpravou tratí. Je tam hodně sněhu, dle mého laického pohledu není moc co řešit. V Bedřichově to asi moc dlouho nevydrží, ale zase tam jezdí spousta lidí, která si to na chvíli užije a z Mořiny by to mohlo nějaký čas vydržet.
Nelly (2.12.2016 07:53)
Ahoj, bohužel klasiku neumím nejezdim, tak moc prosím napište az to bude na scate. Díky!
Pavel (2.12.2016 07:19)
Wyma: a co jsi mazal?
Wyma (1.12.2016 20:35)
projel sem upraveny okruh z bedrichova. vzdy jedna stopa na klasiku. je to pomaly, zatim mekky, ale je to tu :) cca 20-25cm snehu.
Redakce (1.12.2016 20:23)
Dle záznamu na http://skimapa.cz/oblast/jizerske-hory má rolba v Bedřichově za sebou první testovací vyjížďku po 5km závodním okruhu. Závěry z toho zatím žádné nedělejme (nemuselo nutně jít přímo o úpravu, po níž bude trať použitelná pro lyžaře) a vyčkejme na zprávy od Jizerské OPS, ale vypadá to nadějně - na webu JOPS psali "S povolením Lesů ČR, s.p. a Správy CHKO JH se plánuje první letošní úprava z Bedřichova i Jizerky. O tom kdy a v jakém rozsahu úprava proběhne, budeme informovat ..."
Roman (1.12.2016 15:38)
Rolba před chvílí vyjela a tak nědočkavci si mohou vzít čelovku a šup do stopy http://www.jizerskaops.cz/ (Odpověď na dotaz uživatele L z 1.12.: Ahoj všem, byl někdo dnes už ve stopě?)
RAdka (1.12.2016 14:32)
Horní Mísečky... víte někdo jak to tam vypadá? Dá se už na běžkách?
L (1.12.2016 10:09)
Ahoj všem, byl někdo dnes už ve stopě?

Nabídka ubytování z portálu e-chalupy.cz

více informací zde …