Chyba

Legenda

Partneři

Jak se zapojit?

Co je SKIMAPA?

Co je SKIMAPA?

Skimapa je běžkařský portál sdružující veškeré dostupné informace o stavu běžeckých tratí.

Na jednom místě uvidíte, kde je právě upraveno, kde se úprava plánuje a jak se kde jezdí ostatním běžkařům.

Skimapu provozuje společnost Capsa.cz, s.r.o.

Jak se zapojit?

Upravovatelé

Chtěli byste zobrazovat data o úpravě i z vaší oblasti? Vůbec nezáleží na tom jakým způsobem data o úpravě získáváte - sdružujeme data ze všech možných zdrojů. Pokud data o úpravě nesbíráte, nabízíme přímo k tomuto účelu vyvinutou aplikaci pro chytrý mobilní telefon. Ozvěte se nám a zapojíme i Vaší oblast.

Běžkaři

Víte-li, že je někde upraveno a u nás tato informace chybí? Napište nám nebo na portál kamzasnehem.cz, jejichž příspěvky také zobrazujeme.

Kontakt

Martin Votrubec projektový manažer

Aktuality z portálu Kam za sněhem

Pavel (22.3.2017 15:46)
8:00 - 8:45 skate Nová louka - Hřebínek, hustě sněžilo, 2-4 cm nového sněhu, neupraveno, takže to vůbec nejelo. Ale nový sníh skryl jehličí ,takže jestli ještě připadne a pak to OPS upraví, bude to supr.
gvenda (22.3.2017 11:20)
Odpoledne malé kolo, klasika. Směr Hřebínek špína ve stopě, nad Hřebínkem směr Točna téměř vytáto, pozor při sjezdu, panelka parádní. Celkově perfektní svezení s naprostým minimem lidí.
Janus (21.3.2017 15:53)
Dnes 8:00 SKATE z Bedřichova přes Kristiánov, Rozmezí, Kneipu, Kasárenskou a Kiosek na Smědavu a zpátky přes Kneipu a Rozmezí. Skoro vše čerstvě upravené, ale žádná velká výhra to nebyla, neupravené úseky jely místy lépe, jen nebyly úplně rovné. Z Bedřichova už to teče a před Bukem jsou dvě dost načatá místa, na Nové louce směrem k Blatnému rybníku už kouká štěrk, dál je sněhu ještě dost, jen je místy špinavý. Jestli se neochladí, tak za pár dnů už to z Bedřichova nepůjde.
vodoca (21.3.2017 09:09)
Z Bedřichova přes Hřebínek, Točnu k Pod sedlem Holubníku a zpátky to šlo bez sundávání. Jehličí, led jen místy, ale byla mlha a na čelovce nemám mlhovky.
Jakub (21.3.2017 07:56)
Lidi vstávat! Dnes jsem si dal před prací malý okruh. Ani rolba ještě nebyla zpátky. Byl jsem tam uplně sám!! Přenášet se nemusí, ale tímhle tempem to dlouho nevydrží. Vytátý místa jsou jasný. Jen dodám koberec z jehličí Hřebínek- N.L. Super jarní svezení! Skol!
VasekP (19.3.2017 15:31)
Mariánská hora, Protržená, Jizerka, Jezdecká, Promenádní, Písčiny, Knajpa a zpět. Úprava opravdu na jedničku, do zhruba 10h byl manšestr namrzlý, takže to jelo samo i do kopce. Sněhu je v oblasti Jizerky zatím s velkou rezervou. K tomu OPS objednala i sluníčko, takže kdo nevyrazil, zaváhal ;-)
petrLB (19.3.2017 14:00)
Luxus skate.Ráno krásně upravené, tvrdé (kromě do kopce do Rozmezí), k poledni už hodně měkké, ale furt ne na vodě. Místa, kde to chce být ostražitý: cca 500m od Maliníku v kopci, hodně vytáté,lepší sundat,je to o lyže. Sjezd od silnice na Nové Louce, při napojení na cestu od Šámalky překvapí nepříjemné kamínky skoro v celé šířce stopy.Ve druhém sjezdu ve Studeném údolí, hned po levotočivé zatáčce opět kamínky. Kousek od Bílých buků směr Krásná Máří vytáté v celé šíři (šlo to jet pangejtem). Parádní svezení, nejlepší to bylo na Mariánskou Horu, tvrdé, rychlé, křupalo to. Sundával jsem akorát na té Vládní. Díky OPS, DMS samosebou.
von.maffersdorf (19.3.2017 12:50)
V 7:30 z Jizerky, Knížecí, Smědava, Klínový vrch, podél Jizery, most přes Jizeru... Jizerka 11:00 - Rychlé, tvrdé, krásné bruslení mimo cestu. Stopy úúúúžasně upravené, parádně upraveno k mostu přes Jizeru. Písčiny úžasné. Jizerska ops tentokrát 1**** Stopa ráno ledovatá, po 10h mokrá. Klistry...
Johny (18.3.2017 19:23)
Dnes skate od 7:45 ze stadiónu, k buku, Olivetská, Hřebínek, Točna, Kristiánov, Čihadla, Kůrovec, Knížecí, Bunkr (až sem v hlubokém sněhu 5-10cm), po promenádní ke kiosku, Předěl, Smědava, Knejpa, Máří, Hřebínek, Nová louka a stadión. Zhruba do 11hod sněžilo, pak už jen déšť. Okolo Máří se dalo projet, ale zítra si myslím, že už to asi bude na nějaké přenášení.
Maca (18.3.2017 19:14)
Dnes na Horních Miseckach cele dopoledne hustě snezilo. Napadlo cca 10 cm snehu. Kolem 9.30 hod.projela rolba stadion, malé kolečko, 5, 7 a 10 km - suprova uprava. Byla to sice kvůli hustemu sněžení dřina, ale lyzovacka byla pekna ;).
Michal Š. (17.3.2017 14:23)
Dnešný skejt 7:15. Bedřichov, Kristiánov, Rozmezí, Smědava a speť cez Točnu a Hřebínek. Ráno dobre, 0 stupňov, o 10:15 kaša - 10 stupňov. Úsek Kristiánov, Smědava luxus, v rámci možností a teploty - super. Nemožete čakať, že to pri týchto teplotách bude ako v januári nech by to upravili akokoľvek a kedykoľvek. U Máři už je to na pešo, možno má snežiť teraz, ale myslím, že je to už koniec, tá teplota za týždeň ubrala snehu dosť a nielen tam. Pri sjezdu zo Ždárku(pred tou "šikanou") dvaja bežkári v ľavej stope proti mne vedľa seba v najnovšej výbave. Autá i kola, jazdia vpravo, platí všade pravidlo pravej ruky, na stránke bod 2,3,4 (http://www.jizerskaops.cz/jizerska-magistrala/pravidla-pro-bezkare/), na pravo krásna prázdna stopa - nie oni idú po ľavej. Pískam, v poslednú chvíľu sa pozrel pred seba, uhol sa, ja krútim hlavou a oni - Co jeeee? Našťastie boli dnes jediní. Bol to posledný skejt tuto zimu, chcem poďakovať rolbárom za celú sezónu, fakt si vážim vašej roboty, ja som maximálne spokojný, DMSku som samozreme poslal a dnes budem piť borovičku i na vašu počesť a zdravie. Majte sa.
von.maffersdorf (17.3.2017 12:50)
Dnes 7:00 - 9:00 okruh JIZ30. U Krásné Máří 3 místa na přenesení, celkem 100m pěšky. Překvapivě velmi dobrá upravená stopa přes Olivetskou. Doporučuji přivstat si a jet ráno, po 10h to není sníh ale břečka. Jestli pojedete klasiku, zažehlete Skare, jinak ostrý raní sníh klistry za 10km obrousí.
Mates (17.3.2017 11:31)
Dnes 5:30 skate B-Hřebínek-Máří-Knajpa-Smědava-Knajpa-Kristiánov-Točna-Greg.kříž-Za Č.Nisou-Vládní-B. Rolba se vracela v půl šestý, úsek, který projela při výjezdu, už umrzlý a rychlý, jinak měkota. Z točny na Máří 2x sundavání lyží, ale jinak sněhu dost. Nejlepší Knajpa-Smědava a panelka. Samozřejmně díky za úpravu, ale vzhledem k počasí, by to chtělo, aby rolba vyjela ještě než to klesne pod nulu, a bude to ráno tvrdé, rychlé a bez hrbolů s krásně vyřízlou stopou (za předpokladu, že večerní čelovkáři do toho nevjedou ;-) ) Čtvrteční úprava stejně-rolba z jizerky vyjela večer a ráno to byl luxus, bedřichovská vyjela nad ránem a nestačilo to zatuhnout. Skol
Monika (17.3.2017 09:08)
Super parádička - 15.3. - odpoledne velká námaha - Maliník - Vládní - Bílá Kuchyně - Hřebínek - Točna - Blatný rybník - Nová Louka - Bedřichov, stadion: odpoledne - měkký sníh, 6 stupňů, jelo to na fialovém klistru, ale hodně pomalu a namáhavá, ale zasloužená jízda:-). Nádherná příroda a Jizerské o.p.s. velké Díky za úpravu tratí!!
AD (17.3.2017 08:57)
Dnes po pul osme z Maliniku pres Vladni za prehradu a pres Novou Louku zpet (vic casu jsem bohuzel nemel). Stopa vymrzla, prekvapive ne moc rozbita. Od Buku za prehradu az skoro ke Gregorovu krizi projeto rolbou - , pak samozrejme hlavni tepna magistraly taktez - parada. Na Vladni je kriticke misto hned za krizovatkou po sjezdu z Maliniku, dal pak ve stoupani pred skolkou (tam to talo delsi dobu), pak uz jen Klikvova louka - tam je to kus opravdu na mikrovrstve ledu. Mistama stopa spinava od jehlici vic nez dost (cerstve projete useky jsou prekryte, takze tam ok) az mi lyzi chvili bylo lito, ale pri zatnutejch zubech neni nutne prenaset :) - to bude az po vikendu. Na to, ze je pulka brezna tak porad super. Vyssi polohy na tom musi byt samosebou skvele.
Tom (17.3.2017 07:59)
Noční bruslení - Bedřichov - N. Louka (po cestě pár příkopů při rozdvojení magistrály), potom od N. Louky k Blatnému rybníku už se objevuje písek a kameny - Kristiánov - Točna - Hřebínek - Bílá Kuchyně - Hřebínek - Závory - Vládní - Nová Louka. Je potřeba dávat pozor na led a vytátá místa. A večer nebo ráno to jede jako ďas a nedá se samozřejmě kadý den upravovat, tak je potřeba dát veliký pozor. Přesto díky Jiz. o.p.s za vzornou péči o tratě.
Jakup (16.3.2017 16:28)
Skate Morina - Smedava - Knajpa a zpet po Kasarenske a Knizeci. Na brusleni dobre, ale stopy na klasiku dnes asi nic noc. V 9 hod snih jeste trochu primrzly, ale v 11 hod uz pekna kase. Pri navratu uz zcela plne parkoviste a mnoho rekreantu. Parkoviste u Vacl. studanky bylo dnes zavrene.
HoneyDude (16.3.2017 15:41)
Skate Bedrichov - Nova Louka - Hrebinek - Tocna - Kristianov - Bedrichov (10 -13) - od stadionu snih uz trochu mokry a tezky, od nove louky dale pak paradni brusleni, nejlepsi mezi tocnou a kristianovem. Za celou trasu cca 3 vytate plochy, ale stale se da objet.
Štěpán (16.3.2017 14:55)
Skate Polubný-Knížecí-Protržená přehrada-Knajpa-Smědava-Polubný všude ještě sněhu dost (vytává pouze úsek kolem silnice mezi Pralinkou a Václavíkovou studánkou, ale pořád se dá) . Paradoxně úseky upravené na dnešek horší (měkké a bořivé) než neupravené okolo Mariánskohorských bud.
Janus (16.3.2017 13:51)
7:45 Skate z Bedřichova přes Rozmezí na Smědavu a zpět přes Kasárenskou, Rozmezí a Kristiánov. Především cesta tam super, ještě bylo krásně tvrdo a čerstvě upraveno, nazpět od Kristiánova už dost povolené a okolo Nové louky a cesta do Bedřichova už trochu tekla. U Blatného rybníka moc sněhu nezbývá a také na Nové louce se objevují první fleky, kdo může, ještě vyražte, dávám tomu tak týden, maximálně dva :-)
Soňa (15.3.2017 21:49)
Úsek Výrovka - Na rozcestí - Krásná Pláň - Špindl rozhodně ano, takže předpokládám, že na hřebeni to bude taky bez problémů. Jen poslední úsek od Hromovky do Špindlu je rozrytý od skútrů, ale sněhu je tam dost až dolů, takže pokud to nebude zmrzlé, jde to bez problémů na jedničkách. (Odpověď na dotaz uživatele Kuba z 15.3.: Ahoj, chtěl bych poprosit o aktuální info z trasy Špindlerovka - Slonecznik - Slezská bouda - Luční Bouda - Výrovka - Na Rozcestí - Krásná pláň - Špindlerův Mlýn. Je trasa stále sjízdná na jedničkových běžkách? Děkuji za odpověď.)
gvenda (15.3.2017 21:49)
Navecer velke kolo z NL. Chtelo to upravit, coz zitra uz dle ops bude. Blatak a Kristianov jeste celkem ujde, kolem Mari nekolik mist sedivejch, ale jeste se nenosi, bacha vecer, je vytato na asfalt ve stope na klasiku tak na 5 mistech. Nahore jinak bez problemu.
Kuba (15.3.2017 21:31)
Ahoj, chtěl bych poprosit o aktuální info z trasy Špindlerovka - Slonecznik - Slezská bouda - Luční Bouda - Výrovka - Na Rozcestí - Krásná pláň - Špindlerův Mlýn. Je trasa stále sjízdná na jedničkových běžkách? Děkuji za odpověď.
Martina (15.3.2017 14:23)
Tratě ve výborném stavu, včera klasika z Mořinky cca "Tvým" směrem. Fialový klistr speciál 1C / -4C super volba. Skate rovněž parádní. Jediné rozčarování z krásného dne kazí množství psích výkalů ve stopě. Buď ve střehu. Ve sjezdech si jistě přimázneš trochu hnědýho... (Odpověď na dotaz uživatele Garry z 15.3.: Zítra chci vyrazit na Mořinu, Knajpu a kolem Předělu klasiku. Můžete prosím někdo napsat, jak vypadají stopy a jakou jste měli mázu? Na JOPSce se o úpravě nepíše,tratě prej v dobrém stavu. Tak prosím písněte mi,kdo v uvedené lokalitě dnes běžkoval. Díky ! Skol)
Garry (15.3.2017 13:49)
Zítra chci vyrazit na Mořinu, Knajpu a kolem Předělu klasiku. Můžete prosím někdo napsat, jak vypadají stopy a jakou jste měli mázu? Na JOPSce se o úpravě nepíše,tratě prej v dobrém stavu. Tak prosím písněte mi,kdo v uvedené lokalitě dnes běžkoval. Díky ! Skol

Nabídka ubytování z portálu e-chalupy.cz

více informací zde …