Chyba

Legenda

Jizerské hory

391 - 1006 m.n.m.

Úprava

za posl. 24 hodin 20 km
upravené trasy 192 km
upravované trasy 244 km

Podpořte úpravu

zašlete DMS Magistrala
na číslo 87 777. Cena je 30 Kč a Jizerská magistrála obdrží 28,50 Kč.

Potřebujete koupit vosky?

Partneři

Jak se zapojit?

Co je SKIMAPA?

Co je SKIMAPA?

Skimapa je běžkařský portál sdružující veškeré dostupné informace o stavu běžeckých tratí.

Na jednom místě uvidíte, kde je právě upraveno, kde se úprava plánuje a jak se kde jezdí ostatním běžkařům.

Skimapu provozuje společnost Capsa.cz, s.r.o.

Jak se zapojit?

Upravovatelé

Chtěli byste zobrazovat data o úpravě i z vaší oblasti? Vůbec nezáleží na tom jakým způsobem data o úpravě získáváte - sdružujeme data ze všech možných zdrojů. Pokud data o úpravě nesbíráte, nabízíme přímo k tomuto účelu vyvinutou aplikaci pro chytrý mobilní telefon. Ozvěte se nám a zapojíme i Vaší oblast.

Běžkaři

Víte-li, že je někde upraveno a u nás tato informace chybí? Napište nám nebo na portál kamzasnehem.cz, jejichž příspěvky také zobrazujeme.

Kontakt

Martin Votrubec projektový manažer

Aktuality z portálu Kam za sněhem

Vojta (21.1.2017 21:47)
Dobrý den, neví někdo jaký je dojezd z České chalupy do Liberce?
Eda (21.1.2017 17:41)
Krásný skate z Míseček přes Vrbatovu a Voseckou boudu na terrex po kterém pod Mrtvý vrch,pak zpět.Stopa na klasiku byla vyjeta až od 4pánů skate bez problemů celou cestu,terrex dokonalý.Slunce a bezvětři ,na Vosecke teplomer na slunci 18C. Včera byl v dobrem stavu okruh z Miseček přes Třídomí a Janovu horu na skate i klasiku
Mildo (21.1.2017 16:31)
Smedava,Kasarenska,Kristianov,Nova louka,Hrebinek,Cihadla,Smedava-trat pevna,upravena.Snih zmrzly,tak se skaet neboril.Kolem Blatneho rybniku snih pomalejsi.Lyzaru akorat-vice klasiků.Nevahejte a vyrazte! Čuski
Petr (20.1.2017 19:54)
Ahoj, omlouvám se za dotaz netýkající se sněhu - minulou sobotu večer jsem asi zapomněl na parkovišti Central v Bedřichově boty na skate. Prosím, pokud byste je našli, napište mi sms na 724646060 nebo email na xleon@centrum.cz . Tekutá odměna jistá :-) Díky.
Martin (19.1.2017 21:43)
Z Jizerky asi jen skutrem, mekke. Kolem Predelu strasna voranice, do toho hlubokej pesi turista :(, na skate skoro nepouzitelne :(
VasekP (19.1.2017 19:30)
Z Mariánské Hory skate na Předěl přes Protrženku a Knejpu. Moc hezké svezení s výjimkou úseku ze Smědavy na Předěl, kde se to hodně boří a je částečně zaváto. Z Předělu na Palaličník je pás na bruslení zničený od tlupy pěšáků, v kombinaci s měkkým podkladem je bruslení dost nepříjemné. Úprava by hodně pomohla. Jinak velká pochvala JOPS ;-)
EM (19.1.2017 19:20)
Červená ruka bez úpravy, hluboký sníh. (Odpověď na dotaz uživatele Petr z 19.1.: Nevíte, jak to vypadá kolem chaty Věčného mlčení a Červené ruky?)
Harec (19.1.2017 18:55)
Benecko - Horní Misečky a zpět. Jel jsem po 14:00 hodině, tratě na Benecku mi moc upravené nepřišly. Od Rovinek po plynovodu na Mísečky, zpátky po tratích. Ani jedna cesta nebyla upravená rolbou, místy brodění - zejména z tratí dolů směrem k Rovinkám. Bruslit se dalo, ale žádná hitparáda. Na Horních Mísečkách tratě upravené do sedmičky, desítka neprojetá.
Petr (19.1.2017 18:53)
Nevíte, jak to vypadá kolem chaty Věčného mlčení a Červené ruky?
Adam Prskavec (19.1.2017 17:35)
Zoly: Můžete mi dát prosím GPS pozici? Pojedu tam v pondělí ráno. Děkuji. Adam
Zoly (19.1.2017 17:17)
(Odpověď na dotaz uživatele Adam Prskavec z 19.1.: Dobrý den. Pojedu z Liberce na Bedřichov. Kde mi doporučujete zaparkovat, abych byl hned u běžeckých tratí? Budu tam uplne poprvé, tak poprosím nejlépe GPS lokaci, abych to našel a bylo to pro mě co nejjednodušší, přecijen jsem začátečník :) Děkuji. Adam) Jeďte do Bedřichova, vede tam z Liberce jediná silnice. Na kraji obce na skoro nejvyšším místě silnice je první parkoviště, to vynechte a pokračujte z kopce. Vpravo uvidíte velké a plné parkoviště. To je ono. Přes silnici je lyž. stadión - start Jiz. 50 a hlavní trasy. O víkendu tam ale musíte být před osmou ráno!!! Jinak je plno.
Adam Prskavec (19.1.2017 16:39)
Dobrý den. Pojedu z Liberce na Bedřichov. Kde mi doporučujete zaparkovat, abych byl hned u běžeckých tratí? Budu tam uplne poprvé, tak poprosím nejlépe GPS lokaci, abych to našel a bylo to pro mě co nejjednodušší, přecijen jsem začátečník :) Děkuji. Adam
EM (19.1.2017 10:33)
Stopy upravené na st jsou u kraji a pravou hůlkou se nelze oddrazit. V ú i ve st upraveny skůtrovky přes Bedřichovskou přehradu na hřebínek.
Jakub (18.1.2017 21:15)
Zdravím, včera jsme s kamarádem podnikali přejezd z Bedřichova do Nového Města p. Smrkem. Po magistrále přes Novou Louku, Kristiánov, Knajpu, Kůrovec, Smědavu, Předěl, Písčiny, potud krásně uprraveno. Od Písčin jel někdo skútrem na Tišinu, takže aspoň jsme se nebořili, protože nadílku od soboty (neděle) umačkal. Od Tišiny až ke Spálené hospodě jsme si stopu museli prorazit, což jsme přepokládali už od Písčin. Neplánují tam úpravu na sobotu nebo pátek, to by bylo lepší? Nebo nejel tam od včerejšího odpoledne někdo? Rád bych se tam opět svezl, ale po aspoň trochu projeté stopě, když ne upravené. Ale upravená od Písčin ke Spálené hospodě by byla perfektní. Klidně i za 2 nebo i 3 DMS. Jinak zbytek perfektní. Neví někdo, jak s tou úpravou ke Spálené hospodě? Ale asi ppředpokládám až z pátku na sobotu, že? Díky a zdravím. Jakub
Daniela (18.1.2017 19:27)
Díky za zprávu Zoly, přesně tak to tam vypadalo. Nemám 4x4, ale asi kvalitní zimáky, bez problémů jsem vyjela. Mariánka - Boudy - Protržená - Knajpa - Boudy - Mariánka se dalo odpoledne stihnout i s trochou sluníčka. Stopy byly super. Díky ops!
petrLB (18.1.2017 16:23)
Klasika. Luxus. Mráz. Nádherné počasí. Stopa už od České chalupy, ze Závor ke Kuběnkově chatě. Než se sjíždí na rozcestí, cesta se rozdvojuje a doprava vede stopa někam k Poledníku. Ta ale asi po 2 km končí, dál jen od lidí. Na Bílou kuchyni je to hodně měkké (upravovalo se poprvé). Přes Máří na Smědavu, dál na Předěl a Paličník opět měkkčí, ale stopa všude parádní. Od Kiosku spojkou na Kasárenskou a přes Rozmezí zpátky. Výměny dne dovolené za toto nelituji. Díky o.p.s., odměna DMS.
Iva z Jizerek (18.1.2017 15:51)
Z Hrabětic od Kapličky upraveno směr Královka i směr Horní Maxov.
Laf (18.1.2017 14:23)
Začal jsem Bedřichov, sobota 1100 přes Knejpa - Hraničník(jizerky krasne upraveny na skate) - Orle( polsko hlavni trasa peknej skate, pripojovačka z čr (spatná, uzka stopa) - Harrachov 1530. Nedele 0900 k vodopadu krasnej skate, pak uzka stopa na Vosecka bouda-přes Labska Louka - Česke domky(cestou spiš ledové desky než sníh) - pak po hřebenovce- Sedlo pod Smělcem(letní mapa-dále LM) 1530 nocleh v nouzovem pristřešku. Ponděli 0730- Mužské a Dívčí kameny (led z kterého lezou šutry= nahoru i dolu pěšky)-Petrovka - Špindlerovka(trochu lepší) přes Polsko na Luční boudu(horor, bez 3 lidí co šli přede mnou se sněžnicema bych šel tak 3x dýl, šel jsem bez lyží, když jsem se moc bořil tak jsem je nandal)-býv. Obří bouda(celkem vpohodě)-Sněžka(hodně fouká oblékl jsem vše co mám sebou, špatná viditelnost)-Nad Růžovohorským sedlem(LM) na Jelenka 1600(ty 3 šněžmičáři tam dorazili 5 minut po mě, šli přes hřeben) po zelené turistické(Ohromná chyba, nejhorší úsek, jasně lavinové pole, sníh se boří po pás, stromky pod sněhem zachytá vají lyže a vypínají vázání, lepší je jít po hřebenu, tehle travetrs nedoporučuju) - Pomezní boudy(tím lesem nic moc, pak po silnici dobrý)-Cestník(asi normane upraveny, ted ale zapadany snehem) - Roh hranic(LT) 2030 dojel jsem na čelovku a přespal v nouzovém přístřešku-Úterý 0800 přes Sněžné domky(hluboký sníh) - kolem bunkru a vrchu Baba na Trutnov 1145 zhodnocení: skate běžky na hřebeny -nesmysl, spíš skialpy nebo sněžnice, když tak šupináče nebo hodně mazat; hůlky s malejma talířkama- zajela tam celá jako nic; neměl jsem brýle - chyba; myslet na to a vzít si víc vody co nezmrzne- nakonec jsem jedl sníh :(
Godi (18.1.2017 12:26)
Ahoj, podle planu OPS ze dne 16.1. mela byt upravena trasa k Hrabetice -kaplicka,Hrabeticka louka, Josefovska prehrada. Ve Skimape to ale oznacene neni. Muze dat nekdo zpravu, jak to tam vypada? Diky
zoly (18.1.2017 12:14)
(Odpověď na dotaz uživatele Daniela z 17.1.: Zítra se chystám přes Mariánské boudy na Knajpu. Ví někdo, jestli je silnice k parkovišti na Mariánské hoře sjízdná?) sjízdná je, ale jen protažená a úzká. Chce to auto nejlépe 4 x 4, nebo alespoň kvalitní zimní gumy, neboť se často stává, že v půli se potká auto zhora i zdola a vždy musí jeden někam odcouvat... Jinak Mariánka - Boudy - Kneipa - Protržená - upraveno, uprostřed měkčí, ale výtečné podmínky, kdybych na Boudách nepotkal dva blby na fatbikách, který to slušně rozvorali z Marianské hory.
Růža (17.1.2017 22:01)
Dnes v 16.hodin klasika z Harrachova,Orle,Jizerka,Knajpa,Maliník a sjezd do Lidových sadů.Nejlépe upravená stopa byla v Polsku,taky jsem tam nepotkal ani živáčka.Už je to lepší jak se prodlužuje den,bez čelovky se dalo až za Jizerku.Sjezd do liďáků nic moc,je vidět že už jsou lidi zhýčkaný a radši se dolů svezou autem,takže jsem jel úzkou pěšinou,ale všude okolo prašánek,tak se padalo dobře. Tome,v sobotu vyrážíme,tak doufám,že jsi všechny prachy neutratil v DMSkách a že Ti aspoň litránek zbyl do kostek.
Pajson (17.1.2017 21:57)
večer na klasiku Maliník-Černá Nisa-po břehu k rozcestí Za přehradou (jedna stopa)-pak malý okruh a zpět po kanále. Nemělo to chybu, máza modrý V30 krásně podržel, hůlky se dost bořily. Jen proč někteří vozí večer světlo jak vod kombajnu?
Mapák (17.1.2017 20:42)
Z Maliníku po Kanálu k přehradě a dál po povalovém chodníku an rozcestí Za Přehradou. Vše krásně upraveno skútrem, na Kanálu dokonce obousměrně (dvě stopy). Projetá byla dokonce i spojka z rozcestí Za Přehradou na Hřebínek paralelně s Hejnickou (přes Hřbítek). V té euforii jsem se vydal na Ždárek s tím, že by mohl být protažený i Kristiánovský chodník na sedlo Holubníku, ale tam jsem byl od víkendu první lyžař. Až od odbočky na Černou horu dolů na Kulaťák (rozcestí pod Holubníkem) byly alespoň viditelné dřív vyjeté koleje od meteorologů a dalo se tam trochu odrazit hůlkami. Dolů na Kristiánov a přes Novou Louku do Bedřichova už vše perfektní! OPS díky!
Daniela (17.1.2017 20:38)
Zítra se chystám přes Mariánské boudy na Knajpu. Ví někdo, jestli je silnice k parkovišti na Mariánské hoře sjízdná?
Martin (17.1.2017 19:04)
Nová Louka - Pod Kristiánovem - Josefodolská hráz - Pod Prezidentskou chatou - U Buku - Nová Louka. Dnes 14-16h SKATE. Oproti včerejšku mnohem lepší počasí, s tím se i lineárně zvýšilo množství lyžařů ve stopě. Zde doplním trochu Ivu z Jizerek, rolba kolem Josefodolské přehrady jela těsně před náma a vše bylo upraveno. Opět měkčí podklad pro skate.
Iva z Jizerek (17.1.2017 17:25)
Dnes mezi 11.-14.hodinou klasika Nová Louka - Rozmezí - Smědava - Promenádní - Vlašský hřeben - Kasárenskou zpátky. Tato trasa upravena, ovšem někde záhy poničena bruslaři. Nebyly upraveny slibované trasy přes Josefodolskou přehradu a přes Královku na Hrabětice - kdy jindy, než dnes? Janov nad Nisou na stopy přispívá nemalou částkou ...
ehmmm (16.1.2017 22:24)
Myslite, ze kdyz nadavate na kvalitu stopy, ze byste mohli i psat, jestli jste klasili nebo bruslili? At vime, jestli tu jenom nenadavaji troubove, co jdou bruslit, kdyz nekolik dni sype o sto sest. Kdybyste si misto toho vzali lyze na klasiku, tak mam uplne luxusni stopu ja i vy.
Redakce (16.1.2017 22:24)
K úpravě v neděli nad ránem se ještě hodí dodat, že oproti původním plánům z webu JOPS dle GPS záznamů nejspíš neproběhla úprava z Předělu na Písčiny. Jinak hodnotící komentáře k víkendové úpravě tratí jsem přesunul do obecné diskuse na http://www.kamzasnehem.cz/diskuze, tam je lepší prostor na argumentaci, zatímco zde spíše odsouvá přínosné zprávy o aktuálním stavu.
Martin (16.1.2017 20:56)
Bedřichov - Nová Louka - Hřebínek - Olivetská hora - Závory - Bedřichovská přehrada - Vládní - U Nové louky - Bedřichov. SKATE. Celý den chumelilo a bylo to na stopách znát. Rolbaři se myslím mohli snažit sebevíc, ale to aby to bylo sjízdné na nejvyšší úrovni, by museli jezdit každých půl hodiny. Pokud napadne takové množství prašanu za tak krátkou dobu, ani oni s tím nic nezmůžou. Většinu času jsem se bořil v několika centimetrech prašanu, takže to chce vynakládat více síly, ale jede to. Stopy na klasiku vypadali lépe. Jinak ani to, že to ta rolba projede není úplná výhra. Stačí aby po tom doslova projelo pár skejtařů a měkký podklad se rozsype. Stačilo jet na místě po kterém hodinu předem jela rolba a kdybych ji neviděl na vlastní oči, tak bych tomu ani neuvěřil. Chtělo by to, aby to trochu umrzlo. DMS poslána.
Karel M. (16.1.2017 20:21)
Každý den sněží, stále padá, rolba nesmí jezdit přes den, jen v noci, jsou asi 2/3 na celý Jizerky. Neplatíme ani korunu za úpravu !!! když nejedete autem a nezaparkujete na obecním nic nepřispějete .... A stále se to některým chytrákům zdá málo ? Co kdyby neupravovali a zavřeli parkoviště ? To by jsme čuměli co, tak já si teda stěžuji jen když nesněží !!! Dnes opět upraveno a perfektně i přes sněžení.
Ten v cestářské bundě (16.1.2017 16:41)
Abych nehltil. 1) Nejprve se omlouvám:"...nešvary se vrátily..." 2) Rozdíl mezi nasněženo na včera upravený podklad a neprojeto je myslím snadno rozeznatelný. Ty Písčiny byly pod závějí 40+, bylo to úplně měkké, tj. ZCELA JISTĚ neupraveno v sobotu, jak ops inzerovala. Navíc přímé porovnání s ráno neupraveným úsekem "Bíle buky". 3) Jde o princip. Přijedeš - li po nahlášené úpravě kolem celých hor autem s bruslema na Smědavu,aby sis dal Knajpu-Mariánky-Jizerku a Písčiny a boříš se 40 cm prašanu, nechápeš PROČ nenapíší, že na úpravu nejsou peníze/čas/energie/personál. 4) Že si za to nezaslouží odměnu je nabíledni.
C2S (16.1.2017 15:54)
pardon: .. a všichni máme po p... - víte po čem.
C2S (16.1.2017 15:52)
Nejsem nějakým zarytým obhájcem o.p.s.ky, ale z těch neustálých stížností tady na fóru jsem poněkud na kaši. Krásnej sport, v krásný přírodě, valný většině lidí to "někdo" zadara upraví a ještě mají kecy??? To je jako někoho nějaká povinnost, žehlit mi přede mnou manšestr nebo co? Dyť ty v..e tejden v kuse padá, tak co má jako ta rolba dělat, jezdit stěžovatelům před nosem? Fakt Vás nechápu. Já v sobotu Jakuszyce - Lidový sady k tramvaji, 37 km skate v hlubočáku, protože od nočně/ranní úpravy zas deset napadlo a perfektní zážitek - sice megamakačka v měkouši až hlubočáku, ale potom večer dvě promile a naprostá spokojenost. Hlavně se hoďte všichni do klidu nebo nám to LČR zavře všechni máme víte po čem...
P. (16.1.2017 12:27)
Ten v cestářské bundě: Tak za prvé nevím, proč by měla být zrovna o.p.s. posvátná a nedotknutelná. Navíc zrovna na tomhle webu jsou stížnosti na o.p.s. docela časté, otázkou je, zda oprávněně. Ale k věci. Já bych to tak nehrotil. Jednak teda podle webu o.p.s. je napsáno "nad nedělním ránem" rolby upraví. Přeci musím počítat s tím, že se taková úprava asi 180 km může protáhnout klidně až do deseti. Nadto jsem na té Točně byl v podobný čas, neboť jsem tam potkal rolbu také, a tam se rozhodně nedá mluvit o šlapaní stopy, šlapání stopy si představuju situaci, kdy se brodím po kolena ve sněhu a ne když jedu po tvrdém podkladu, lyže 1 cm zabořena.. Na těch dalších místech jsem nebyl, takže nemohu mluvit. Já se třeba vracel přes neupravené Hrabětice, na webu pak ale byla hned vyvěšená omluva. Třeba na ty Mariánky byla úprava naposledy hlášena v noci na sobotu, a vzhledem k tomu, že až do neděle pořád sněžilo, jak by tam nemohl být prašan? Na každý pád, pokud několik dní vytrvale sněží, nemůžu čekat extra upravené stopy, stejně se během dvou hodin zboří. Bruslař hold musí počítat s tím, že bude na magistrále omezen a pro klasikáře není problém jet kamkoliv. Ono naučit se běhat, zdůrazňuju běhat, za špatných podmínek také není k zahození, jen to vyžaduje víc sil a šikovnosti. Chodcům to může být jedno. Kdyby se za to aspoň muselo platit, tak bych tyhle stížnosti ještě pochopil. Ale když je to pro běžkaře, nepočítaje těch pár korun z bedřichovského parkoviště, zadarmo? Čemuž teda osobně nerozumím. Takhle prostě stačí neposlat DMS.. Případně zatlačit na obce, které to z většiny platí, protože ty mají zájem na turistech, a ty jediné mají na o.p.s. páku..
Ten v cestářské bundě (16.1.2017 10:39)
Vím, že vzbudím vlnu nevole, protože jsou věci posvátné, na které se nesmí šahat. Bohužel se příliš rychle vrátili nešvary ze zim minulých: 1) Dle sobotního vyjádření webu ops mělo být na neděli upraveno (vše včetně ohlášeného rozsahu na webu ops), 2) přecházím, že jsem v 9:30 šlapal z Točny stopu. Nad Kristiánovem jsem se s Rolbou potkal, otázka organizace práce, 3) co mi ale vadí zásadně, že uveřejňované úpravy (a to včetně záznamu z GPS v mapě), neodpovídají skutečnému rozsahu: a) osobně Písčiny - Paličník neviděli úpravu před víkendem ani o něm, závěje panenského sněhu (40+), úplně měkké, b) z konverzace s lyžaři na Knajpě se to samé dá říct o úseku Knajpa - Marianskohorské boudy - Protržená přehrada, rovněž nahlášena sobotní úprava. Avizované úpravy tedy neodpovídají skutečně provedeným. Vzhledem k tomu, že se toto neděje zdaleka poprvé, dokážete někdo pochopit, jaký motiv k tomu ops má?
Mates (16.1.2017 00:59)
Pozor při sjezdu z Olivetské směr Černá Nisa, cca 400m od začátku sjezdu v pravé stopě hlína, rolba štrejchla krajem o svah. Ale dá se to přeskočit ;-)
Martin Sajal (15.1.2017 22:37)
Přes noc nasněžilo, celý den sněžilo dál. Tam, kde bylo upraveno rolbou v neděli nad ránem, byly tratě i odpoledne ve slušném stavu pro oba styly. Kde bylo upravováno v noci na sobotu, tak úprava zapadla pod cca 15 čísel sněhu. Bruslení v tom muselo být utrpení, klasici si vždy nějak poradili a stopy vyjeli. Z míst, kde nejsou GPS záznamy z rolby na Skimapě: Hrabětice směr rozcestí pod Slovankou a asi dál na Maxov - na skate zapadané, stopa na klasiku dopoledne kvalitní. Odbočka na Dolní Maxov v sobotu upravena jen k silnici mezi Hraběticemi a Horním Maxovem, dál do Dolního Maxova jen od lyžařů, na skate nemožné. Cesta z Bílé Kuchyně směr Oldřichov projetá až ke kontrole č. 7 od lyžařů, co se účastnili B5h (viz mapa http://play-map.com/event.php?id=177), dál dolů taky nějaká stopa vedla. Na skate nemožné, dokud to neupraví.
Kristýna (15.1.2017 20:08)
V sobotu jsem na Hřebínku v prostoru výdeje občerstvení asi nechala oranžové sportovní brýle. Nenašel někdo? díky ;-)
Jurik (15.1.2017 18:16)
V daných podmínkách (celodenní sněžení) pěkné svezení Bedřichov JIzerka a zpět. KLobouk dolů před rolbaři. Dojezdí a tam kde začali je zase zasněženo. Dík.
Filip K (15.1.2017 17:41)
Maliník - Závory - Nová louka - kolem Josefodolské přehrady na Kristiánov - Pod sedlem Holubníku - Točna - Hřebínek - Nová louka - Maliník...Úsek od Kristiánova přes Točnu a Novou louku na Maliník super svezení, relativně tvrdý prostředek, jinak se to hodně bořilo. Mimochodem i úsek od Josefodolské přehrady na rozcestí Pod Kristiánovem je upravený, ačkoliv je na mapě zakřížkován jako omezený.

Nabídka ubytování z portálu e-chalupy.cz

více informací zde …