Chyba

Legenda

Partneři

Jak se zapojit?

Co je SKIMAPA?

Co je SKIMAPA?

Skimapa je běžkařský portál sdružující veškeré dostupné informace o stavu běžeckých tratí.

Na jednom místě uvidíte, kde je právě upraveno, kde se úprava plánuje a jak se kde jezdí ostatním běžkařům.

Skimapu provozuje společnost Capsa.cz, s.r.o.

Jak se zapojit?

Upravovatelé

Chtěli byste zobrazovat data o úpravě i z vaší oblasti? Vůbec nezáleží na tom jakým způsobem data o úpravě získáváte - sdružujeme data ze všech možných zdrojů. Pokud data o úpravě nesbíráte, nabízíme přímo k tomuto účelu vyvinutou aplikaci pro chytrý mobilní telefon. Ozvěte se nám a zapojíme i Vaší oblast.

Běžkaři

Víte-li, že je někde upraveno a u nás tato informace chybí? Napište nám nebo na portál kamzasnehem.cz, jejichž příspěvky také zobrazujeme.

Kontakt

Martin Votrubec projektový manažer

Aktuality z portálu Kam za sněhem

Markéta (24.4.2017 11:06)
Neděle 23.4.2017, trasa ČH sedlo - Švýcárna - Praděd a stejnou cestou zpět. Souvislá sněhová vrstva, někde i půl metru, někde víc, někde míň. Žádné lyžování na vodě a trávě, prostě duben jako leden :-) Silné sněhové přeháňky, takže prasánek. Dle info lidí, lepší než v sobotu. Když ale slunce vykouklo, má sílu. Podle mě týden to ještě vydrží. Jenom škoda, že nebyla projetá stopa ze sedla na Švýcárku roblou. Pak by to bylo ideál na jedničku s hvězdičkou. Stopa projetá od lidí, nebylo jich málo. Jenom mi naštvalo, že tu pracně vyjetou stopu někdo podupal. Lidi - pěšáci - chápu, že se Vám to ve stopě míň boří, ale proboha! Když je půl metru sněhu a štve mě, že se to boří, nelezu do hor. Bořilo se to totiž i v té běžecké stopě. Měli jediný štěstí, že jsem je nepotkala, píchla bych je hůlkou!
Petr.L (23.4.2017 17:25)
oprava: dnes trasa Petříkov paprsek-malý šengen-Petříkov. Magistrála, malý šengen, pralinka upravena strojově, podmínky dobré nejlépe na klasiku, na skate je už poměrně rozměklý sníh, sněhu je tak 50 cm, firnový podklad+ připadlo dalších 5-10 cm čerstvého sněhu, takže se muselo mazat tuhými vosky, zkoušel jsem jet na císařskou boudu z Petříkova po červené, je to prošláplé, takže navrch to jakž takž jde, dolů bych doporučoval jet určitě po magistrále, dále jsem po cestě viděl prošláplé stopy směrem na Smrk, takže nadšenci se zřejmě dostanou i tam.
Petr.L (23.4.2017 17:10)
Dnes trasa Petříkov-Paprsek-Malý šengen-petříkov
Kocík (22.4.2017 21:59)
Děkuji Paprsku za z hlediska data naprosto nevšední zážitek. Od busu v Ramzové se dalo jít po poli, poté 500 m sjezd po červené na petříkovskou silnici (ten byl jen prošláplý a bylo to pro drsňáky). Do Petříkova po silnici (jinak to nejde, ale je to jen 1 km). Odtud je najetá stopa (1-2 stopy pro klasiku, uprostřed pro skate), jak píše Tomáš, je asi lepší klasika. Já to tedy skoro celé odbruslil, ale byla to zbytečná dřina, jde to obstojně jen ráno, kdy to ještě není úplně měkké (ráno byly +3°C), nejlépe na magistrále, naopak skoro vůbec na Malém Šengenu, kde je to uprostřed dost zryté, ale hlavně nepevné (asi vlivem toho, že tam rolba jela jen jednou, je to na slunku, takže se to propadá a málokdo tam bruslil, takže se to moc neuplácalo a nesrovnalo). Na Pralince bruslit šlo celkem obstojně, ale jednoznačně nejlépe tedy na magistrále. I ta má prostředek nerovný, ale dalo se to. Stopy na klasiku moc nemohu hodnotit, ale asi OK, jen byly odpoledne už trochu vodnaté (bylo + 5°C). 22.4. šlo projet úplně vše, bez přenášení a bypassů, dokonce šel na Malém Šengenu přejet i padlý strom, rolbaři přes něj umělecky naplácali krásný přejezd. Paprsci to spočítali dobře, ty dva okruhy plus magistrála na vyřádění úplně stačí. Takže jim tímto ještě jednou děkuji, vy si to užijte, dokud to jde.
Jiri (22.4.2017 21:12)
Dnes trasa ČHS - Švýcárna - Ovčárna - Kouty. Mokrý, těžký a měkký sníh. Ze sedla na Švýc. jen prošlápnutá hluboká stopa. Švýc. - Ovčárna neupraveno, ale udusáno, možno bruslit. Sjezd Kamzík - Petrovka hlubokou stopou. Cca 1 km pod Petrovkou cesta protažena, do Koutů nutno dojít pěšky. Příjemné překvapení z pozdní nadílky sněhu, jinak ale žádná sláva.
Tomas (21.4.2017 20:20)
Dnesni podminky na Paprsku luxusni. Rolba projela od Petrikova Maly sengen a pralinku. Snehu dnes na nove lyze, po dnesnim prvnim dnu oblevy furt bude snehu dost ( v lesepo shlehnuti furt 30-50 cm)... Jedna stopa na klasiku a zbytek skate, ale doporucuju klasika/klistry, protoze na skejt to vlivem okolnosti neni rovny. Smekam pred lidmi, kteri tady upravujou, ze vyjeli..
Petr M. (21.4.2017 18:34)
Z Petříkova po magistrále, čast Pralinky (proti směru hodinových ručiček), Malý Šengen, chata na Paprsku (borůvkové knedlíky nezklamaly), zpět po Magistrále do Petříkova. Sněhu hodně (taková vrstva tam asi letos ani nebyla), ale odpledne na slunku byl velice mokrý (chtělo to fluorový prášek, jinak se lyže k té vodě lepí). Úprava stop na klasiku perfektní, na skate to úplně skvělé nebylo (uporostřed cesty bylo koryto). Nejlepší úsek na bruslení je spodní část stoupání na Pralince - tam není stopa a je to upravené dokonale rovně. Občas (ale jen na pár místech) rolba vyhrabala hlínu, ale to je z dálky vidět, takže je to v pohodě i na "áčkové lyže". Pochvala rolbě z Paprsku, že jako jediní zareagovali na tuto sněhovou nadílku.
Stanislav (21.4.2017 12:31)
kdo si chce ještě zaběhat tak na Paprsku na tento víkend upravují stopy :-) viz odkaz: http://www.paprsek.cz/
Redakce (20.4.2017 09:22)
Na trase z Ovčárny na Švýcárnu je úprava plánována před víkendem. Jak to bude s přístupností z Červnenohorského sedla těžko říct, středeční zprávy byly jen o tom, že je kvůli silnému sněžení uzavřena i silnice přes sedlo :-) Zdroj: importovaná data z Pradědu http://www.kamzasnehem.cz/sjezdovky/jeseniky/praded. Každopádně ve středu večer bylo nového sněhu, že zapadla i rolba: https://www.novinky.cz/domaci/435513-snih-odrizl-od-sveta-vysilac-na-pradedu-zapadla-i-rolba.html Informace z www.figura.cz "Cesta na Švýcárnu je prohrnuta a je schůdná pro pěší turisty a sjízdná na horských kolech." platila asi naposled v první půlce velikonočních prázdnin.
z-ross (19.4.2017 21:39)
Půl metru sněhu na hřebenu Rychlebských hor je pro běžkaře naprosto nesjízdné. V nižších polohách, tak kolem Hanušovic je ale sněhu podstatně méně, stejné kvality. Jenže je to tam všude terén: "na pravo od vlaku strmě vzhůru, na levo od vlaku strmě vzhůru". Pokud někdo ví o rovinaté trase v těchto polohách ať dá prosím vědět.
z-ross (19.4.2017 21:33)
Zima v posledním tažení se vrátila do Rychlebských hor v plné síle. Za 24 hodin napadlo více sněhu než letos v zimě. Včera odpoledne na paprsku ještě ani stopa po sněhu, v noci pak -6 a celou noc hustě chumelilo. Hustě sněžilo a mrzlo i celý dnešní den. Plán z Ostružné na Paprsek nevyšel. Dráhy mají výluku, autobus do Jeseníku skončil v Branné, dále na silnici převrácená cisterna, dráhy se na vás vykašlou. Proto za Brannou nasadit běžky a po žluté na Kutný vrch. 20-30cm perfektního prašanu, bořilo se, ale dalo se. V lese bezvětří, na polích silný vítr, který je krutý. Dále po žluté lesem dolů k asfaltové cestě, která vede ze Starého města k lanovce na paprsek. Cesta protažená, vrstva prašanu, který se shrnuje na asfalt, nedalo se. U lanovky největší zklamání. Všude minimálně půlmetru čerstvého sněhu, na lyžích ani pěšky cesta na paprsek nemožná, leda na sněžnicích. A lanovka stojí, nejsou lidi. V půlmetrových závějích na paprsku se stejně nedá běžkovat. Tak extrémní zimní počasí koncem dubna se asi dlouho opakovat nebude a je škoda, že běžkaři z té spousty sněhu nebudou nic mít pokud pan Mika neprotáhne rolbou zítra alespoň magistrálu a k Ostružníku a třeba i k Petříkovu. Dnes je středa a do neděle má sněžit a mrznout. I přes nemožnost kvalitního běžkování podařený výlet do království zimy v době, kde všude kvetou stromy a tak třeskuté zimní počasí se vidí jen v arktidě. Byl jsem dnes asi jediný běžkař v celých rychlebkách. A tak to vypadalo: http://ibb.co/k4vvBQ http://ibb.co/jpcLd5 http://ibb.co/dPYMkk

Nabídka ubytování z portálu e-chalupy.cz

více informací zde …