Chyba

Legenda

Partneři

Jak se zapojit?

Co je SKIMAPA?

Co je SKIMAPA?

Skimapa je běžkařský portál sdružující veškeré dostupné informace o stavu běžeckých tratí.

Na jednom místě uvidíte, kde je právě upraveno, kde se úprava plánuje a jak se kde jezdí ostatním běžkařům.

Skimapu provozuje společnost Capsa.cz, s.r.o.

Jak se zapojit?

Upravovatelé

Chtěli byste zobrazovat data o úpravě i z vaší oblasti? Vůbec nezáleží na tom jakým způsobem data o úpravě získáváte - sdružujeme data ze všech možných zdrojů. Pokud data o úpravě nesbíráte, nabízíme přímo k tomuto účelu vyvinutou aplikaci pro chytrý mobilní telefon. Ozvěte se nám a zapojíme i Vaší oblast.

Běžkaři

Víte-li, že je někde upraveno a u nás tato informace chybí? Napište nám nebo na portál kamzasnehem.cz, jejichž příspěvky také zobrazujeme.

Kontakt

Martin Votrubec projektový manažer

Aktuality z portálu Kam za sněhem

Tonda (24.3.2018 12:42)
Dnes ráno okruh Zbojnická: včera projela rolba - umrzlý manšestr s popraškem. Ve spodní části je pár míst kde je potřeba dát pozor na skluznici, ale dá se. V horní části perfektní! Pro mě krásné zakončení sezóny a velké diky všem, kteří se podílejí na úpravě stop.
Tamara (24.3.2018 08:45)
Prosim,mužete mi někdo napsat aktuálni stav stop okolo Červenohorské sedla . Zda je sjizdna trasa Červenohorské sedlo - Vřesová studánka? Děkuji. T.
Václav Š. (23.3.2018 16:32)
Lze vyjet ze Skřítku, buďto vystoupat přímo na hřeben přes Ztracené kameny a pokračovat na Petráky a Červenohorské sedlo, což je dohromady těch cca 25, je to esence Jeseníků , nebo z rozcestí pod Ztracenými kameny jet kolem Alfrédky na Jelení Studánku a dále po hřebení (tsam si více zajedete v možná upravené stopě (viz příspěvek Petra níže. Další pokračování jste si již navrhli sami:), ovšem z Ramzové na Krališkák a do Dolní Moravy je to docela náročných cca 40 km, takže byste si to museli nějak rozvrnout. (Odpověď na dotaz uživatele Ondřej z 23.3.: Dobrý den, nejsme znalci Jeseníků, nejsme běžkaři nároční na vymazlený terén, jsme běžkaři výletníci. Rádi bychom o Velikonocích přešli Jeseníky, od pátku do pondělí, takových nějakých 25km na každý den třeba... Co byste doporučili? Věřím, že sníh ještě bude. Koukám třeba na trasu Ovčárna - Ramzová - Kralický Sněžník - Dolní Morava. Je to optimální? Možná moc krátké. Dá se vyjet ještě někde dřív než na Ovčárně? Děkujeme za případnou radu, Ondřej a Eliška)
Ondřej (23.3.2018 14:59)
Dobrý den, nejsme znalci Jeseníků, nejsme běžkaři nároční na vymazlený terén, jsme běžkaři výletníci. Rádi bychom o Velikonocích přešli Jeseníky, od pátku do pondělí, takových nějakých 25km na každý den třeba... Co byste doporučili? Věřím, že sníh ještě bude. Koukám třeba na trasu Ovčárna - Ramzová - Kralický Sněžník - Dolní Morava. Je to optimální? Možná moc krátké. Dá se vyjet ještě někde dřív než na Ovčárně? Děkujeme za případnou radu, Ondřej a Eliška
Petr (22.3.2018 19:20)
Ze Skřítku nelze projet na Hvězdu, jelikož v lese je po vichřici spousta popadaných stromů. Trasa Skřítek - Pod ztracenými kameny s obtížemi sjízdná, ale ve stopě spousta jehličí a větviček, výše v lese spadlé stromy, které lze objet. Pod ztracenými kameny - Alfrédka na začátku ještě horší stopa s jehličím, ale od rozcestí Pod zelenými kameny až po Alfrédku krásná stopa s dostatkem sněhu včetně okruhu kolem Ostružné. Zpáteční trasa dolů směrem na Žlutý potok s jehličím, větvemi a spadlými stromy. Od Žlutého potoka po rozcestí U škaredé jedle po lesní silničce stopa hodně špatná - jehličí a vydřená místa.
Ester (21.3.2018 02:53)
Zbojnicky okruh skate, spodní část nic moc-hodně jehličí, vetviček, vršek parádní
Eda (20.3.2018 20:06)
Skřítek...Karlov a zpět,sněhu od oblevy moc nepřipadlo ...v oblasti Skřítku tak 2cm,směrem ke Karlovu asi trochu víc.Ke Ztraceným kamenům asi lepší pěšmo...v serpentinách už málo sněhu a zelený koberec z větviček po víkendové vichřici,2 vyvrácené stromy přes cestu těsně pod Kameny.Dále už Magistrála po Mravencovku ve výborném stavu na klasiku i skate,pěkně to drželo na modrém extra,později na VR 45.Projeli jsme i okruh Nad Karlovem,tam už opět horší,v nejnižších partiích dostaly skluznice pěkně zabrat,svážnice k Jelení ale opět dobrá a dost používaná na skate.Zpět jsme nechtěli pěšky dolů od Kamenů,takže přes Žlutý potok - ve sjezdu jeden vyvracený strom,místy dost větví - celkově jetelné bez větších problémů.Nahoru na Skřítek místy zledovatělé,taky hodně zeleně. Počasí:zataženo,-5 C,chvílemi lehce sněžilo,vítr slabý. Jel bych znovu ale jako výchozí bod zvolil Novou Ves
Tonda (20.3.2018 14:49)
Vyrazte před devátou a davům utečte
Petr (20.3.2018 14:06)
Ahoj, uvažuji o návštěvě sedla-švýcárna teď o víkendu. Můžete mi někdo prozradit, jak moc to je o víkendu "václavák" nebo se to dá přežít? Nerad bych se vyhýbal tisícům běžkařů. Díky Petr
lacola (19.3.2018 11:47)
Červenohorské sedlo – Švýcárna – Praděd a zpět. Cca 10cm čerstvého sněhu, teplota - 12°C. Konečně došlo i na zelený vosk! Sníh nahoře vyfoukaný, místama ledové plotny, sjezd ze Švýcárny na hraně, ale samovrazi sjedou bez problémů. Vítr polevil, fouká pouze na Pradědu.
Marek (19.3.2018 10:59)
Z konce Ostružné za Jonas SkiParkem, vydal jsem se lesem po zelené (vlevo na loukách byl od pohledu čerstvý sníh odfoukaný, takže lezla hlína), ze začátku ve strmém svahu lezly pod čerstvým popraškem šutry, takže pěšky, od 900 metrů se dalo nasadit. Z rozcestí Milíře doleva skoro až k Velkému Vrbnu paráda, tolik nefoukalo, místy zmrzlý starý sníh, místy nafoukané závěje nového, ale většinou se dalo i bruslit i klasika (otočil jsem ještě v lese, ale ostatní říkali, že šutry lezou až těsně nad Vrbnem). Potom zpátky a nahoru k Císařské boudě, na Paprsek, otočka a dolů k Petříkovu (magistrálou), více foukalo, místy zledovatělé, sem tam nafoukaný nový sníh, bruslit i klasika se většinou dalo. Dolů magistrálou až k Petříkovu úplné OK, po odbočení doleva "nad Petříkov" kolem Petříkova už lezly šutry, s opatrností se zhruba do půlky dalo bez škrábanců, jakmile začlo víc klesat dolů k silnici, sundával jsem běžky.
Aaaaa Aaaa (19.3.2018 10:00)
ahoj kdo poradí jaké jso podmínky dnes. diky
RomanV (18.3.2018 20:46)
Včera Paprsek - Císařská - Travná hora - Malý šengen. Odpoledne pak Pralinka a Malý šengen opačně. Připadl čerstvý sníh, ale ne zas moc. Před sobotou byly projeté všehny stopy, odpoledně už na některých místech hodně zaváté - na klasiku to až tak nevadilo, na skate občas trápení(fučelo jak hrom a mrzlo jak praštilo). V neděli vítr pokračoval, byl jsem jen po magistrále na Císařské, místy vyfoukané na led, ale jinak to šlo. Lidí pomálu. Jak přestane fučet, tak určit projedou a bude to fajn.
Jouza (17.3.2018 20:32)
Zkusím si odpovědět sám. Jel jsem skate Nová Ves-Pod Malým Kotlem-Alfrédka-okruh Ostružná-Pod Ztracenými kameny a zpět. Čerstvý sníh po úpravě rolbou (jela dnes dopoledne) celkem zakryl všechna ledová místa a jehličí a větvičky. Jelo to dost dobře - místy to i lehce přemrzlo. Stopa byla dobrá, hodně se dalo ujet i na soupaž. Řekl bych, že modrý vosk by celkem fungoval, teplota kolem -9. Místy ten vítr zafoukával stopy, ale naštěstí je většina trasy krytá lesem, takže ta zima nebyla tak hrozná. Vřele doporučuji, lidí bylo (vzhledem k tomu, že byl víkend) málo a kdoví, jak dlouho to vydrží (Odpověď na dotaz uživatele Jouza z 16.3.: Ahoj, nevíte někdo, jak to aktuálně vypadá z Nové Vsi na Alfrédku, dále Ostružná a směrem na rozcestí Pod Ztracenými kameny? Je tam nějaká úprava? Díky za jakoukoliv zprávu.)
Petr.L (17.3.2018 17:51)
Dnes Petříkov-Paprsek-Velký Šengen a zpět, připadlo 10 cm prašanu a dále padá, takže místy je zavátá stopa, jinak podmínky velmi dobré, teplota pod -10°C, takže cokoliv měkčího než modrý vosk nemělo smysl mazat, všechny místa průjezdné a strojově upravené mimo velkého Šengenu, ale stopa i zde je dobře projetá od běžkařů.
pepa (17.3.2018 15:20)
nova ves zmrzle -mravencovka smer kotel dobre-alfredka stracene kameny dobra stopa

Nabídka ubytování z portálu e-chalupy.cz

více informací zde …